[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День незалежності України (День незалежності України)
День незалежності України
cybulnik Дата: Четвер, 21.11.2013, 16:47 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День незалежності України
24 серпня Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і супроводжувало його розпаду на дрібні князівства в 17 столітті утворюється Козацько- Гетьманська держава , яка проіснувала до кінця 18 століття , після чого , аж до 20 століття , незалежної української держави не існувало. Після Жовтневої революції 1917 року на Україні позначився підйом національного руху , що оформився в « Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 і оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В Універсалі було оголошено про свободу слова , друку , віросповідання, зборів , страйків , скасування смертної кари. Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів , в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська на Україну , а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків , почалася українсько- більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР призвати на допомогу Німеччину. З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію , захоплену більшовиками. До квітня того ж року вся Україна була звільнена від більшовицької окупації , однак , по факту опинилася в німецькій - Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. Послідувала за цим громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві , на Всеукраїнському з'їзді Рад прийняттям конституції « незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) ». 28 грудня 1920 між УРСР і РРФСР був підписаний « Робітничо- селянський союзний договір про військову і господарську співпрацю» , який закріпив залежність УРСР від РРФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття , після розпаду СРСР. 24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України » на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/418/© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День незалежності України (День незалежності України)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru