[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День Державного прапора України (День Державного прапора України)
День Державного прапора України
cybulnik Дата: Четвер, 21.11.2013, 16:46 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День Державного прапора України
23 серпня 2004 Президент України Л.Кучма підписав Указ № 987 / 2004 про встановлення Дня Державного прапора України ( День Державного Прапора України ) , який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. 24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України , і над будівлею Верховної Ради піднявся синьо -жовтий прапор. Державний прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох століть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками ) на прапорах України - Русі простежується від прийняття християнства . Згодом ці два кольори набувають значення державних . У середині 17 століття , після приєднання Гетьманщини до Російської держави , набувають поширення блакитні (сині ) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козацтва жовто- блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах , прапорах і клейнодах . Після того , як перервалася традиція козацької символіки , тривалий час в Україні , яка перебувала у складі Російської імперії , питання про національні символи не піднімалося. Першу спробу створити жовто- блакитний прапор з двох горизонтальних смуг , приблизно такої форми як тепер , здійснила Головна Руська Рада (орган , який представляв національний рух українського населення Галичини ) , яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто -блакитний прапор. Поштовхом до поширення жовто- блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 року в Росії. 22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки , затвердивши жовто- блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо -жовтий прапор став і державним символом Західно -Української Народної Республіки . Він був затверджений на Підкарпатській Русі , а в 1939 році - в Карпатській Україні . У період 1917 - початку 1919 років синьо -жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики . 18 вересня 1991 Постановою президії Верховної Ради України синьо -жовтий прапор затверджено офіційним символом республіки. Синьо- жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як едінонаціональное на початку 21 століття. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо , як символ миру - синій колір , і стиглі пшеничні ниви , як символ достатку - жовтий колір. Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Б.Якімовіч . На його думку , слово "хохол" монгольського походження і складається з двох частин: « хох » - синій , блакитний , небесний , « улу » ( дзигу ) - жовтий.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1705/© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День Державного прапора України (День Державного прапора України)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru