[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Свято праці (День праці) (Свято праці (День праці),1 травня)
Свято праці (День праці)
cybulnik Дата: Понеділок, 08.04.2013, 21:39 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Свято праці (День праці)
1 травня
Спочатку 1 травня - День міжнародної солідарності трудящих.
1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робітників Чикаго, прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби.
У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих був перейменований у свято Весни і Праці. У світі Першотравень як і раніше відзначається як пролетарське свято солідарності.
В Україні під це свято відведено два дні, що дозволяє влаштовувати великі свята, ходити один до одного в гості і виїжджати сім'ями на природу.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Свято праці (День праці) (Свято праці (День праці),1 травня)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru