[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День працівників ракетно-космічної галузі України (День працівників ракетно-космічної галузі України,свята)
День працівників ракетно-космічної галузі України
cybulnik Дата: Понеділок, 08.04.2013, 21:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День працівників ракетно-космічної галузі України
Враховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України в наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки і впровадження високих космічних технологій в народне господарство, Указом Президента України № 230 від 13 березня 1997 року в Україні оголошено свято, що відзначається щорічно 12 квітня, - День працівників ракетно-космічної галузі України.
Україна увійшла до складу космічних держав світу завдяки сформованому науковому і виробничому потенціалу космічної галузі - у спадок від Радянського Союзу їй залишилася майже третина космічного промислового потенціалу, створюваного протягом 40-річної участі українських підприємств у всіх основних космічних проектах.
Для реалізації державної політики в космічній діяльності в лютому 1992 року було створено Національне космічне агентство України (НКАУ). Головними завданнями НКАУ є: розробка концептуальних основ державної політики у галузі дослідження і використання космічного простору, забезпечення організації і розвитку космічної діяльності в Україні, сприяння підвищенню обороноздатності та національної безпеки держави, організація і розвиток співпраці України з іншими державами та міжнародними організаціями у космічній сфері.
12 квітня відзначається також за рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) як Всесвітній день авіації і космонавтики. У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі. Вперше на території України дата 12 квітня відзначається згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962.
Перший українець в космосі - Павло Романович Попович.
12 квітня - день початку епохи пілотованих космічних польотів - спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День працівників ракетно-космічної галузі України (День працівників ракетно-космічної галузі України,свята)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru