[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Благовіщення Пресвятої Богородиці (Благовіщення Пресвятої Богородиці,7 квітня,свято)
Благовіщення Пресвятої Богородиці
cybulnik Дата: Субота, 06.04.2013, 00:10 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Благовіщення Пресвятої Богородиці
У давнину свята Благовіщення давали різні назви: зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок відкуплення, Благовіщення ангела Марії. Про те, де і як вперше з'явився свято Благовіщення, нічого невідомо. Відомо лише, що в 560 році імператор Іустініан вказав дату святкування Благовіщення - 25 березня (7 квітня за новим стилем).
Назва свята - Благовіщення - передає головний сенс пов'язаного з ним події: сповіщення Діві Марії благої вісті про зачаття і про народження Нею Богонемовля Христа. Це свято належить до дванадесятих неперехідних свят і відзначається щороку в один і той же квітневий день.
А.Рублев, «Благовіщення» (1405)
Головною іконою свята можна вважати шедевр Андрія Рубльова: ангел сходить до діви, щоб сповістити їй «Благу вість». Архангел Гавриїл приніс Діві Марії найбільшу новина - Син Божий стає Сином людським. Виповнюється пророцтво Ісаї, Богородиця відповідає згодою на звістку ангела: «Хай буде мені згідно з словом твоїм». Без цього добровільної згоди Бог не міг би стати людиною. Він не міг би втілитися, так як Бог не діє силою, не примушує нас ні до чого. Людині дана повна свобода відповісти Богу згодою і любов'ю.
Церковне Передання говорить, що в той момент, коли Діві Марії явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаї, саме ті слова про народження Месії. «Я готова стати останньою служницею у тієї, яка удостоїться народити Месію», - думала вона.
З Благовіщенням в народі пов'язані деякі старовинні звичаї. Кажуть, що в Благовіщення «птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете», тобто будь-яка робота вважається гріхом.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Благовіщення Пресвятої Богородиці (Благовіщення Пресвятої Богородиці,7 квітня,свято)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru