[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Міжнародний жіночий день (Міжнародний жіночий день ,8 березня ,свята України)
Міжнародний жіночий день
cybulnik Дата: П`ятниця, 05.04.2013, 23:47 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Міжнародний жіночий день
8 березня

З року в рік протягом десятиліть 8 березня привносить в наші сірі будні дещицю романтики, бо саме в цей день більшість чоловіків прагне долучитися до рицарським традиціям.
Що ж, спробуємо розібратися, наскільки це свято міжнародний, і чому його відзначають саме 8 березня.
Найпершим історичною подією, що припав на цей день і пов'язаним із спробою жінок заявити про свої права, був марш протесту нью-йоркських текстильниць 8 березня 1857. Привід, на жаль, досить банальний: низькі заробітки і погані умови праці. Вдруге, півстоліття потому, про цю дату пригадали активістки нью-йоркської соціал-демократичної організації, що зібрали 8 березня 1908 мітинг на захист прав жінок. У 1909 році Соціалістична партія Америки проголосила Національним жіночим днем ​​останню неділю лютого.
У 1910 році на Другій міжнародній конференції працюючих жінок у Копенгагені Клара Цеткін виступила з ініціативою щорічного проведення Міжнародного жіночого дня. При цьому конкретна дата не пропонувалася і не обговорювалася.
Вперше «міжнародний» жіночий день відзначався в 1911 році в чотирьох країнах - Австрії, Німеччині, Данії і Швейцарії - в різні дні. У 1912 році жіночий день відзначався все тим же «вузьким колом» країн і знову в різні дні. У 1913 році жіночий день був вперше відзначений в Росії. І тільки в 1914 році - в перший і останній раз (!) - Жіночий день відзначається 8 березня одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії і Швейцарії.
Перша світова війна змусила Європу надовго забути про будь святах. Але після приходу до влади в Росії більшовиків про Міжнародний жіночий день знову пригадали і додали йому офіційний статус. На загальне переконання істориків і політологів, комісари використовували напрацювання європейських соціалісток для ідеологічної боротьби проти православної церкви.
8 березня покликане було відвернути радянських людей від релігійних свят: масниці, що припадає приблизно на той же час, і Дня жінок-мироносиць, що відзначається в третю неділю після Великодня і вважається православним Жіночим днем. У житті ж все вийшло і не по-комісарських, і не по-Поповськи: помалу зі свята обсипався ідеологічний грим, і він став істинно народним.
У 1975 році радянським ідеологам, нарешті, вдалося здійснити свою давню мрію: оскільки цей рік був оголошений Організацією Об'єднаних Націй «Міжнародним роком жінки», то і 8 Березня з подачі делегації СРСР за рішенням тієї ж ООН отримало-таки офіційний статус «Міжнародного жіночого дня ».
Сучасне святкування Жіночого дня вже не має мети затвердження рівності, а вважається днем ​​весни, жіночої краси, ніжності, душевної мудрості та уваги до жінки.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Міжнародний жіночий день (Міжнародний жіночий день ,8 березня ,свята України)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru