[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День незале́жності Украї́ни (Головне державне свято України що відзначається щороку 24.08)
День незале́жності Украї́ни
cybulnik Дата: Вівторок, 24.08.2010, 14:49 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День незале́жності Украї́ни

День незале́жності Украї́ни — головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
Ще, з часів Київської Русі, українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди. Та по при все, наші співвітчизники, віками боролися за свою свободу і лише нинішнє покоління - наші сучасники у 1991 році вибороли її. Безумовно, ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення, до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.
Перші кроки незалежності стали випробовуванням для всіх нас - тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на здоровий глузд. Нині уже ніхто не сумнівається у тому, що український народ в змозі поліпшити життя у своєму домі власної Батьківщини. Впевнений, що день прийдешній принесе нам світле почуття радості від усвідомлення власної причетності до розбудови наших: сіл, селищ, міст району, області та усієї України! Цей день обов’язково настане і тим швидше, чим більш плідно із натхненням кожен з нас працюватиме на благо рідної Вітчизни, а усі разом проникнемося гордістю за нашу неньку – Україну, почуттям патріотизму до рідного краю, прагненням до єдності, порозуміння та згуртованості, не лише державних мужів, а усього народу нашої держави. Успіх прийде неодмінно!
Історія
Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». В ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». В ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,

Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.
[ред.] Традиції і святкування

Основні святкування на державному рівні проходять у Києві. Традиційно, перші особи держави покладають квіти до пам'ятників видатним українцям (переважно, до пам'ятників Володимиру Великому, Богдану Хмельницькому, Михайлові Грушевському і Тарасу Шевченку) та беруть участь в молитві за Україну (до 2010 року вона відбувалася в Софії Київській за участі представників всіх конфесій; у 2010 році перші особи молилися в Києво-печерській лаврі). Також традиційно, до Дня Незалежності Президент України дає урочистий прийом.

Військові паради в Києві на Хрещатику на День Незалежності проводилися у 1998, 1999, 2001, 2008 та 2009 роках[1]. Щорічними атракціями до свята в столиці є Міська виставка квітів в Печерському парку та великий святковий концерт.
Скульптура «Діана» одного з фонтанів площі Ринок у Львові в вишиванці. 2009

У Львові до Дня Незалежності, починаючи з 2008 року, скульптури давньогрецьких богів, що увінчують фонтани площі Ринок, вбирають у вишиванки[2]. Також у місті щороку відбувається фестиваль фольклору «Етновир» та фестиваль незалежного кіно «Кінолев»; проходять концерти.

В Донецьку, в парку Щербакова, починаючи з 2000 року на День Незалежності проводиться щорічний фестиваль національних кухонь[3].

Акція «Українська вишиванка» щороку проходить на Театральному майдані Луцька. Традиційно, учасники дійства викладають певне слово чи символ. Вперше акція відбулося у 2007 році[4].

Міжнародний театральний фестиваль «Відлуння» проходить щороку у Хмельницькому. Він був заснований у Києві в 1999 році, однак, починаючи з 2008 року, відбувається в місті над Бугом[5].
В багатьох українських містах цього дня відбуваються ярмарки, паради вишиванок та акції, пов'язані з державним жовто-блакитним прапором. Вулиці прикрашають державною символікою, проходять святкові концерти та феєрверки.
Акції до Дня Незалежності проводяться й за межами України. Діаспора влаштовує концерти, спільні молитви за Україну, зустрічі і народні гуляння. У 2007 та 2010 роках символ Брюсселю, «Хлопчик, що пісяє», був вбраний в український національний костюм.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
cybulnik Дата: Вівторок, 24.08.2010, 14:50 | Сообщение # 2
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Від щирого серця й від усієї душі зичу землякам, рідним, друзям та колегам здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. З святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно - колиско моя.
Вітаю з Днем Незалежності! Бажаю щастя, здоров'я, успіхів у справах на благо процвітання України!
З повагою Олександр. Леонідович. Цибульник


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День незале́жності Украї́ни (Головне державне свято України що відзначається щороку 24.08)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru