[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День працівників архівних установ України (День працівників архівних установ України)
День працівників архівних установ України
cybulnik Дата: П`ятниця, 24.12.2010, 13:35 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

24 грудня на Україні відзначається День працівників архівних установ (День працівніків архівніх установ). Це свято було встановлено 30 жовтня 1998 року відповідно до Указу президента України.
Указі говорить: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня ».

Перший державний орган управління архівною справою на Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно-архівний відділ, в період з грудня 1917 року до квітня 1918 року очолюваний професором О. С. Грушевським.

Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 рік. З отриманням Україною незалежності змінилася назва Головархіву і його організаційно-правовий статус. З грудня 1999 року - це Державний комітет архівів України.

Загальна чисельність працівників архівних установ - понад 3000 чоловік.

В архівних установах системи Держкомархіву України зосереджено понад 58 мільйонів одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День працівників архівних установ України (День працівників архівних установ України)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru