[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День місцевого самоврядування на Україну (День місцевого самоврядування на Україну)
День місцевого самоврядування на Україну
cybulnik Дата: Вівторок, 07.12.2010, 00:13 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

7 грудня 1990 Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування». З тих пір 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято притаманного українцям образу суспільного життя, на основі якого діє самоврядну громаду. Це давня слов'янська і давньоруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. На Україну вважають, що тільки така влада і є справді народною - владою не над суспільством, а законною владою самого суспільства, для суспільства і в інтересах суспільства.

15 жовтня 1985 у Страсбурзі європейськими державами був схвалений міжнародний пакт іменований «Європейська хартія місцевого самоврядування» (European Charter of Local Self-Government). Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль у становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і в нових європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонено, а тепер його поновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка, таким чином, стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україна Хартії законодавство про місцеве самоврядування так і не приведено у відповідність з низкою її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування, який був встановлений Указом Президента № 1250/2000 від 25 листопада 2000 року.

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілісної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування на Україну.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День місцевого самоврядування на Україну (День місцевого самоврядування на Україну)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru