[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жіно (міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жіно)
міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жіно
cybulnik Дата: Четвер, 25.11.2010, 21:43 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

25 листопада відзначають як день проти насильства. 17 грудня 1999 Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (International Day for the Elimination of Violence against Women) (Резолюція 54/134).
ООН запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
У посланні Генерального секретаря зазначається:
«Насильство щодо жінок заподіює невимовні страждання, горе родинам, від якого страждають і старий, і малий, і доводить громади до зубожіння. Воно не дозволяє жінкам використати всі свої потенційні можливості, обмежує економічний ріст і підриває розвиток ».
Історичною передумовою Дню стала подія, що сталася в 1961 році в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухильо (Rafael Trujillo) були по-звірячому вбито три сестри Мірабал (Mirabal sisters), які були політичними активістками.
Біла стрічка є символом проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства, а також використовується в усіх схожих випадках. В останні роки її існування поступово стає відомим у дедалі більшій кількості країн.
Якщо говорити про окремих країнах, то в Канаді щорічно 6 грудня відзначається Національний день пам'яті і дій проти насильства над жінками (National Day of Remembrance and Action on Violence Against Women) на згадку про події Монреальського погрому (Montreal Massacre) 1989 року, коли 14 жінок були ізольовані і по-звірячому вбиті. У цей день у Канаді проходять нічні чергування, політичні дебати та інші заходи, спрямовані на ліквідацію насильства над жінками.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жіно (міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жіно)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru