[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера) (10 листопада день бухгалтерії (День бухгалтера))
Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера)
cybulnik Дата: Вівторок, 09.11.2010, 20:21 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера)

Щорічно 10 листопада фахівці однієї з точних професій відзначають професійне свято - Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day). Це свято часто називають Днем бухгалтера (Accountant's Day). Необхідність введення міжнародного свята обговорювалася неодноразово, незважаючи на те, що в багатьох країнах встановлено національне свято бухгалтерів.

Вибору дати свята послужило подія кінця 15 століття - 10 листопада 1494 року в Венеції (Venice) була опублікована книга Луки Пачіолі (Luca Pacioli) «Все про арифметики, геометрії і пропорції» (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita), в якій автор спробував підсумувати знання про математику того часу.

Одна з глав книги називалася «Про рахунки та інших записах» (Particularis de computis et scripturis) і містила докладний виклад бухгалтерської справи Венеції. Це був перший друкований працю про метод подвійної бухгалтерії, працю, який послужив основою створення деяких широко поширених робіт з комерційної бухгалтерії. У книзі була описана велика частина облікової цикл в тому вигляді, в якому вона відома в даний час.

Пачіолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку, також він зробив прогноз оттносітельно того, що службовець не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебіт не зійдеться з кредитом. Також у книзі були дані багатьох інших терміни, приклади, одним словом, книга містила спеціальні знання, що вимагаються для повноцінної роботи бухгалтера.

Луку Пачіолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні винахідником, ні розробником системи бухгалтерії. Він всього лише описав методи, які використовували у своїй роботі венеціанські торговці в період італійського Ренесансу.

Численні подробиці бухгалтерських прийомів того часу, викладені Пачіолі, стали основою, на якій протягом наступних чотирьох століть керувалися у спеціальних текстах і працях з бухгалтерії.

Кращим доказом надзвичайної значимості роботи Пачіолі можна назвати те, що його книга була надрукована 10 листопада 1494. Не раніше ніж за 50 років до цього Іоанн Гутенберг (Johannes Gutenberg) винайшов книгодрукування окремими металевими літерами та знаками, відомо, що друкування книги в той час обходилося ще вкрай дорого.

Нагадаємо, що в Росії День бухгалтера відзначається 21 листопада.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера) (10 листопада день бухгалтерії (День бухгалтера))
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru