[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День залізничника (День залізничника Україні)
День залізничника
cybulnik Дата: Четвер, 04.11.2010, 17:50 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День залізничника Україні

працівники залізничного транспорту України відзначають своє професійне свято. День залізничника встановлений в Україні Указом Президента України № 257/93 від 15 липня 1993 року.

Днем залізничника ця дата стала за ініціативою працівників Львівської залізниці. Виявляється, саме 4 листопада 1861 року, ще за часів Австро-угорської імперії, на територію сучасної України - до Львова - прибув перший потяг, який називався «Ярославом». У нинішньому розумінні "Ярослав" був потягом міжнародного сполучення. Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

Зараз Українські залізниці - «Укрзалізниця» - це 6 залізниць (Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-західна, Придніпровська), які об'єднують всі області України. 375900 працівників обслуговують 30300 кілометрів залізничних шляхів.

Кожен рік з 1684 станцій відправляються в дорогу 500 мільйонів пасажирів в 8429 пасажирських вагонах. Щорічно 174939 вантажних вагонів перевозять понад 300 мільйонів тонн вантажів. За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають 4 місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії, Індії.

Залізниці України взаємодіють із залізницями 7 сусідніх країн. Через територію України проходять три залізничних міжнародних пан'європейських транспортних коридори.

Днем народження незалежної української залізниці можна вважати 24 серпня 1991 року - день «Акта проголошення незалежності України», коли майно, яке було на той момент в межах кордону держави, стало його власністю. 14 грудня 1991 Кабінет Міністрів прийняв Постанову «Про створення Державної адміністрації залізничного транспорту України», погодило роботу всіх структурних підрозділів, причетних до перевізного процесу, дозволило організувати чітку, безперебійну роботу залізничного транспорту.

1996 рік, рік прийняття Конституції України, знаменний для залізниць України тим, що 4 липня був прийнятий Закон України «Про залізничний транспорт». У ньому визначені основні економічні та фінансові засади діяльності залізничного транспорту, закладена нормативна база організації безпеки руху, роботи в умовах надзвичайних обставин, охорони вантажів та об'єктів галузі, трудових відносин працівників.

Раніше День залізничника святкували в першу неділю серпня. Це перше професійне свято було засновано в Росії ще в 1896 році і приурочений до дня народження імператора Миколи I, який почав будівництво залізниць. Святкувався він щорічно 25 червня аж до 1917 року. Після 1917 року свято було забуте майже на двадцять років. Традиція вшановувати залізничників відродилася в СРСР лише в 1936 році. Постановою Уряду від 28 липня 1936 року був встановлений професійне свято залізничників 30 липня. Пізніше його святкування перенесли на найближчий вихідний день.

26 лютого 2004 в Києві відбулася І Конференція Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, в роботі якої взяли участь делегати з усіх залізниць та залізничних підприємств Україні. Конференція прийняла рішення проводити в першу неділю серпня День профспілки залізничників і транспортних будівельників України. З тих пір залізничники, 98% яких є членами профспілки, офіційно святкують два творчих свята: літній - День профспілки та осінній - День залізничника.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День залізничника (День залізничника Україні)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru