Головна » 2010 » Липень » 28 » Тридцяти роки села Огульців
14:15
Тридцяти роки села Огульців
Село Огульці в 30 года

Пройшли золоті роки. Колгоспи обірвали нам молоде крест'янське життя. Збори за заборами.Заводят людей у колхоз. Дальше сльози, розкулачення, грабіж, мете красна мітла. Змітає з горіща хліб, а комірчини чало і всі продукти, що попадетьсяпід мітлу. В селі зробили наглий сплошний голод. В колгосп забрали землю, коней , зброю, вози, плуги, борони, сіянки, віялки, соломорізки. І батьки потянулись туди. А  ми, молоді, остались на всі чотири сторони. Як вільні птахи і двинули у город, у  Харків. Щоб можна було прожити. Стали на роботу. Одержали хлібні карточки на 800 г хліба у день. І також одержали карточки на продукти. Життя стало на колесах і понині по чергах і живе одним днем.
Кожен виглядає, що Бог пошле у магазин. В селі стало глухо. Розібрали церкву, зняли хрести, дзвони кинули на землю. нема церковних дзвонів.
Ні до вечерні, ні до обідні, ні на заутрені. Стихло все. Нема корів, овець, свиней, курей, гусей, телят, коней. Тільки зрідка чути лай собак.В 1930 році уничтожили парову мельнецю.
До колхоза села було веселе, зелене, шумне, утопало в лісах і садах. Ліси були прямо в левадах. За колхозних часів всі ліси були викорчувані, сади вирублені, оголили село. Тепер куди не глянь, небо з землею сходиться . До колхозу було в селі 2200 дворів. Тепер же корінних Огульчан залишилося мало і то старі. А молоді розбіглися по всьому світу. В селі тепер зібралося багато націй, а самих корінних людей майже немає. Дуже прикро, село загубило своє обличчя і продовжує губити. А жаль
Після війни в 1943-1944 рр. був зібранній вітряк Буцьким Марком Лукичем. Вітряк знаходився в Кринцовім напроти ферми і його убрали, в селі нема ніякой згадки.
В 1924 році була організована артіль ім. Леніна. 10 дворів, організатором був Набока Р.О, замісником Наріжний Тихон Маркович. двори були такі:
1 Набока Р.О
2 Наріжний Т.М
3 Дейнеко Д.А
4 Певний Ю
5 Цибульник М.Г
6 Цибульник Г.К
7 Одна сімья була із Харкова
Багато часу пройшло, дальше двори забулись.
Артіль одержала трактор колісний маленький зразу. Перший тракторист на селі був Цибульник Степан Григорович. Рік його народження 1908. Артіль був на землі духовський.
Потім пристав до цієї артілі із Паньківки Деценко С., перевіз свою хату, поставив її понад лісом. І власну олійницю установив в артілі, потім ця артіль разпалася. Осталось мало дворів. І перейшла на Караван в комунку . В Каравані оказалась комунка до 1930 року.
Дальше судьби не знаю.

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 754 | Додав: cybulnik | Теги: история 30 годов, Село Огульці в 30 года, Тридцяти роки села Огульців | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru