Головна » 2014 » Травень » 18 » Ставок Радіоновський
21:10
Ставок Радіоновський

Історія ставка Радіоновський.
Існування цього ставка почалося із 1986 році.Ставок Радіоновський постійно восени розмивало водою гребельку яка збиралася із ярів.
В 1986 році зробили греблю. Греблю зробив Шутко по просьбі голови КСП О.С.Холодного. Шутко працював на заводі ім Малишева і іспитував він тягачі, а що даремно не проводилися іспити вирішили зробити греблю. Зробили греблю поставили монах і з того часу почалося існування ставка Радіоновський. Звідки пішла назва Радіоновський, на пагорбі біля ставка жив учитель історії Радіон
і від цього пішла назва Радіоновський.
Яка риба водилася і водиться в цьому ставочкові, раніше був амур,короп, карась. Ставок за весь час існування два рази орендували.
На явний час це безкоштовний ставок в селі, раніше орендував колишній голова Баштовий, а потім він перейшов до сільської ради.
Це дуже чудово що односельчани можуть безкоштовно по рибалити на ставку Радіоновський.
На цьому ставку ловиться карась, який карась ловиться на вудочку від 70 до 200 грам.
В день при хорошій погоді  можна наловити риби до 3 кг.
Ставок Радіоновський має пляж із із піщаного покрову. Біля ставка є маленьке пісище де можна по загорати на пісці.
На цьому ставочку можна купатися вода не дуже забруднена від очерету та коряг.
Радіоновський не дуже великий ставок шириною до 100 метрів а довжиною від греблі до вершини сягає до 300 метрів.
Навколо ставка видніються яри, біля ставочка по греблі насаджені верби.
Це чудово місце для пікніків, односельчани в весняні свята такі як : дев'яте травня, або день праці перше травня або Великдень,  їдуть до ставка жарять шашлик та варять кашу,випускники школи багато років зустрічають зорьку. Це традиційне чудове місце дуже красивою природою.Багато рибаків по сезону приїжджають до цього ставка по рибалити.
В 40- роки на івана купала на Радіоновському ставці була традиція розпалювали вогонь пригали через вогнище, водили хороводи, дівчата плели із кульбаби вінки потім кидали в воду кто підбере цей вінок за того і вийде заміж. А в зимку каталися на санях , завозили на пагорб сані і їхали по ставці в зимку по льоді.
Раніше років 50 назад біля цього ставка був Храм Покрови Богородиці. Це було дуже заселене місце дуже багато було дворів, але на явний час, нічого немає крім ярів та пустой місцевості.
Чому Радіоновський і хто такий Радіон.
 Розповім я вам де яку історію про цього вчителя. Це була розумна людина яка при подавала історію в селі Огульці, знав він 10 іноземних мов. Потім вигнали його із школи. Ця людина жили весь час одна самотня, навколо його хати не було ні душі, тому що село із 57-го році поступово із низка де був центр всі почали переїжджати до залізниці Пирогова і до центра Огульці де зараз КСП.
Це була начитана людина у нього не було світла, жив він від зорі до зорі, в зимку купався в лунці ставка, а в літку працював та пас кіз. У нього було до 50 кіз. Випасали кіз і собаки які супроводжували кіз. За хлібом він ходив до села в магазин запасався на перед брав по 20 буханок хліба. Ось така історія

Ось поглянте фото ставка на явний час.

  • Ставок Радіоновський
  • Безкоштовна риболовля і чудовий піщяний пляж.
  • Фото Олександра Цибульник


  • Ставок Радіоновський. Фото Олександра Цибульник

 

Автор О.Цибульник
 

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 886 | Додав: cybulnik | Теги: ставок, село, де поливити риби, Риболовля, рибалка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru