Головна » 2010 » Жовтень » 5 » Погляд в минуле нашої освіти Огульців
19:24
Погляд в минуле нашої освіти Огульців
фото Олександра Цибульник
1 вересня 1972 року стало свято для всіх Огульців.
Тут відкрилася нова школа. Після кількох пристосованих приміщень нова двоповерхова споруда здавалася особливо просторою світлою й ошатною. А натхненним організатором і будівником її була молодий енергійний директор Надія Панасівна Конотоп (її загальний педагогічний стаж налічує 37 років, з них 22 з 1963 по 1985 рік- вона працювала директором).
Місце для школи визначили на вигоні, де , за переказами старожилів, колись збиралася козацька сотня, і в 1971 році розпочалося будівництво. Мабуть , тільки Богу відомо, скільки фізичних і душевних сил, здоров'я , сліз пішло на цю справу в директора. Ніби з власного серця плескала споруда,  безсонними ночами.
А тут іще суворий наказ: відкрити школу 1 вересня 1972 році. Надворі серпень а тільки но збудована школа пуста, луна коридорами котиться. Тепло згадує Надія Панасівна тодішню завідуючи райвідділом освіти Валентину Василівну Зюбіну допомогла, підтримала. Завдяки їй вчасно завезли до школи меблі, усе обладнання. А у першу вересневу ніч директор зовсім очей не зімкнула: хвилювалася, та й справ ще чимало залишилося закінчити, що  вранці новий освітній заклад прийняв своїх вихованців. 
Та самотньою у своїх клопотах і турботах Н.П.Конотоп не була, вірними її помічниками стали колеги, як нині, як і вона, ветерани педагогічної справи.
47 років віддала освітянській роботі Марія Іванівна Остапенко, з них 33 пройшло в Огульцівській школі. Викладала математику, була класним керівником, заступником директора, До будь якої справи ставилася з любов'ю з вогником. Ніколи не забудуть наші випускники організованих не захоплюючи мандрівок, екскурсій, цікавих вечорів.
Свою педагогічну діяльність Марія Григорівна Масяченко почала це в 1944 році. До учнів завжди ставилася, як до рідних дітей. Не один рік відповідала за шкільні ділянки, слава про які йшла на увесь район, і школярам було за нею цікаво і на уроках, і в турпоходах.
Анастасія Павлівна Онацька 33 роки викладала французьку мову. Завжди вимоглива, працьовита саме такою й пам'ятаючи її колишні учні. Значний педагогічний стаж мають також Наталія Іванівна Яресько і Наталія Романівна Лупачова
Подружжя Золочевських Анастасіяі Микола Халимонович. Це був дійсно талановитий педагогічний дует-організатор позакласної роботи і керівник військової підготовки.
Багато захоплюючи і незабутніх шкільних свят було організовано і проведено ними. А з якою любов'ю готувала кожен урок російської мови та літератури Анастасія Мефодіївна!
З вдячністю згадують юнаки, повертаючись з армії, Миколу Фалимоновича. Більш ніж 40 років він викладав математику, креслення, трудове навчання, військову підготовку, на жаль, вже нема його з нами...Так само , як і Дмитра Олександровича Кисіля, Миколи Петровича  Лісного Анастасії Петрівни Цибульник. Сергія Олександровича Кириченка, та інших..які залишилися у вдячній памяті учнів.
Із самих старих учителів осталася Анастасія Павлівна Онацька яка викладала французьку мову.
Перший учитель  для кожного із нас – ніби далекий вогник, світлом якого осяяною увесь подальший життєвий шлях. Тому й згадують з вдячністю огульцівські випускники своїх учителів молодших класів Таїсію Марківну Романенко, Антоніну Микитівну Гречко, Меланію Трохимівну Петлицю, Марію Степанівну Тупицю, які відкрили не тільки дорогу в країну знань, а й життєву дорогу. 
Дехто з освітян- ветеранів ще й досі залишається з нами, продовжує викладацьку діяльність і ділиться з молодими педагогами багатим досвідом.
Ольга Василівна Федурчук вчитель названий вчитель на все життя уже на пенсії , вона більш ніж чотири десятиліття навчала і виховувала школярів.
Зусиллям таланту, самовідданості наших старших колег завдячує Огульцівська школа своїми кращими традиціями, я кі зараз підтримує і доповнює новими здобутками нинішній колектив. Про високий професіоналізм наших педагогів свідчать результати районних і обласних змагань і конкурсів професійної майстерності, в яких ми щороку беремо участь і не рідко займаємо високі місця, а також методичні і наукові розробки вчителів.
Вісім років 1985 по 1993 колектив очолювала Валентина Яківна Клочко. Енергійна, ділова, рішуча, вона уміло організовувала навчальний процес і виховну роботу, активно впроваджувала методику І.П.Іванова, постійно перебувала в пошуку нетрадиційних нових форм роботи, була не змінним учасником шкільної і сільської самодіяльності, а в 1992 році посіла друге місце на районному конкурсі директора року
Серед кращих педагогів нашої школи учитель методист керівник райоб'єднання вчителів української мови, переможниця районного конкурсу учителем року – 91 Раїса Павлівна Котляр , заступник директора учасниця районного і обласного конкурсів професійної майстерності Раїса Степанівна Безбородова ,  учителька української мови та літератури Світлана Михайлівна Колісник яка проводить значну краєзнавчу роботу і зібрала багатий матеріал з історії села та про життя і творчість нашого поета земляка О. Коржа, учителька математики Наталія Тимофіївна Янковська яка працює за власно. Системо. Блочного викладання матеріалу в старших класах , керівник до призовної підготовки юнаків , учасник районного конкурсу учитель року -95 Володимир Григорович  Мороз. Поряд із старшими колегами сформувалося нове покоління молодих, здібних педагогів, яскравим представником якого є Юрій Дмитрович Яцина талановитий ерудований колишній учитель інформатики, переможець районного й обласного конкурсів Учитель року 94 учасник першого і другого міжнародних конкурсів педагогів. Самостійно створив систему навчальних програм із застосування комп'ютерів, активний учасник художньої самодіяльності. Такий учитель справжній скарб для школи і дітей.  
За 25 років свого існування школи випущено 11 медалістів з них 10 закінчили школу із золотою медаллю Володимир Федорчук закінчив Харківський педінститут, Галина Федорчук працювала завдячуючи Кобзарівським клубом, Ольга Яреська закінчила Харківський інститут інженерів транспорту, Наталія Котляр закінчила Харківський педінститут, Тетяна Жижда фундаментальної медицини та багато інших ...
Це наша гордість і свідчення того , що школа прагне готувати гідних громадян нашої держави і в майбутньому знаючи спеціалістів.
Як і в інших навчальних закладів, є у нас свої проблеми, найперша і найболючіша , звичайно 96-го навчального року  ми опинилися пере загрозою зниження ступеню школи. Вихід з цієї скрути шляхом об'єднання молодших учнів у класи комплекти педагоги визнали недоцільним, адже при цьому різко знизиться якість знать і згодні були навіть на безоплатному роботу щоб тільки зберегти статус школи і саме її існування.  Та завдяки зусиллям завідую чого райвідділом освіти М.І.Степаненка ці проблеми вдалося владнати. Взагалі , Михайло Іванович завжди турбується про наш навчальний заклад, намагається підтримувати коштами.
У вирішенні фінансових проблем нам також завжди допомагає нам також завжди допомагало колишнє Огульцівське КСП  за що ми йому щиро вдячні. Зокрема подає допомогу в ремонті приміщення і шкільного обладнання . Підтримує нас виконком  Огульцівської сільської ради.
Та і хотілося щоб і держава не забувала нас, освітян, сприяла розвитку сільських навчальних закладів, їх матеріально технічної бази.
Хотілося привітати з професійним святом день знань  усіх колег і шановних ветеранів педагогічної справи., завдяки чиїй творчій , невтомній праці наша школа вже чверті віку сіє розумне, добре і вічне в дитячих душах і побажати їм натхнення, успіхів і благополуччя.
                                                                     (Т.Омеляненко, директор Огульцівської ЗОШ )

Автор: Олександр Цибульник . Cайт автора: www.cybulnik.com.ua
Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 958 | Додав: cybulnik | Теги: нова школа Огульцы, школа валківського району харьківсь, огульцівська школа, день учителя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru