Головна » 2010 » Липень » 27 » Опис про село Огульці
17:13
Опис про село Огульці


Опис села Огульці

Поштовий індекс: 63032

Тип населеного пункту: село

Українська назва: Огульці


Огульці - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Огульці на лінії Полтава - Люботин. Дворів - 887. Населення - 2278 чоловік. Сільраді підпорядковане село Городище.

На території Огульці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Калініна. За колгоспом закріплено 3318 га сільськогосподарських угідь, з них - 2525 га орної землі. Господарство - молочно-зернового напрямку. Із зернових культур тут вирощують переважно озиму пшеницю. Дві комплексні бригади обслуговує тракторна бригада. Є тваринницькі ферми. Колгосп збудував цегельний завод, пункт технічного обслуговування сільськогосподарських машин; споруджений ставок площею 36 га водного дзеркала. За успіхи в розвитку сільського господарства 62 передовика нагороджені орденами і медалями СРСР, серед них - кавалер двох орденів Леніна Г. І. Єресько, який очолював місцевий колгосп більше 26 років.

У селі - середня школа, де навчаються 248 дітей і працюють 14 вчителів .. Будинок культури має глядацький зал на 370 місць. Працюють бібліотека, історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, медпункт, дитячий садок, 4 магазини, відділення зв'язку. Первинна партійна організація, що сформувалась в 1920 році, нараховує 46 комуністів. У двох первинних комсомольських організаціях (осередок заснована в 1919 році) - 97 членів ВЛКСМ.

Село засноване на початку XVIII ст. У документах за 1708 і 1718 роки згадується Угульчанская сотня. Розташоване село у місцевості, де Курська височина утворює кут, звідки і пішла назва Угульци, згодом Огульці. Радянська влада встановлена ​​в листопаді 1917 року. Навесні 1918 року поблизу станції Огульці в бою з австро-німецькими окупантами був оточений загін Г. І. Чудновського. Невелика група червоногвардійців билася до останнього подиху, але ворогові не здалася. В період тимчасової німецько-фашистської окупації гітлерівці зруйнували три чверті села, вивезли на каторгу до Німеччини 250 юнаків і дівчат. На фронтах Великої Вітчизняної війни билося більше 650 огульчан, з яких 219 загинули смертю хоробрих, 235 - нагороджені бойовими орденами і медалями. Уродженець Огульці Н. Є. Яцина - повний кавалер ордена Слави. У братській могилі, яка знаходиться на території села, покоїться прах 277 радянських воїнів-визволителів, полеглих в боях з гітлерівськими загарбниками.

Біля села знаходяться курганний могильник та залишки поселень скіфського часу (VII-III ст. До н. Е..). Дві кам'яні баби свідчать про тривале перебування тут кочівників (X-XI ст.).

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 886 | Додав: cybulnik | Теги: Описание про село Огульцы, огульцы, история огульцов | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru