Головна » 2010 » Липень » 28 » Огульчани якого ми роду?
20:37
Огульчани якого ми роду?

Якого ми роду?
Інколи з'являється запитання якого ми роду Огульчани.
З хвилюванням беру до рук товсту книгу, яка своїми розмірами нагадує Біблію давнього видання. Книга ця рукописна , вшита з окремих листів, палі турків полотняна.
Книга ця - "Ревисзкая сказка"Валківської округи Харківського намісництва , унікальний підсумок перепису населення ; які, виявляється, проводились і в ті давні часи . До книги увійшли Валки, "ВОЙСКОВЫЕ СЕЛА" Ковь,яги, Високопілля, "казённые слободы"Черемушна, Одринка та інші. А ось і моя рідна "Казённая слобода Огульцы.."
1782 году апреля 30 дня Харьковского наместничества Валковской округи  казенной слободы Огульцов староста Яков Степанов сын Пустовойт... дал сию сказку состоящих в Валковской округе в оной слободе мужска и женска малороссийского звання людях"
Перший запис починається так: " Иван Павлов сын Цыбулник, у него жена Варвара Нванова дочь . У них дети: сыновья Иван, Михаил, Яков,Петр, Дмитрий,дочери: Настасья, Наталья, Меланья.
На той час слобода на лічувала більше 100 дворів. А за прізвищами легко визначити корінних жителів. Найбільше Цибульників. Далі йдуть Антоненки, Буцькі,Золочевські. Ці люди , певно і заснували в свй час казенну слободу Огульці. Ще з тих часів ведуть родовід і Бутенки, Гречки, Кривеженки, Певні,Петлиці,Телички,Холодні,Шевченки, Яцини.
Як зазначив у свій час преподобний Філарет." Ни одна слобода губернии не занимает такой счастливой местности, как Угольцы.. Слобода Угольцы в настоящее время остаеться почти единственная которая еще удерживает характер древней слободской жизни Черкасов".
Отже , перші поселенці з Черкавщини - серцевини козацького краю. Вони привезли до вас і свої прізвища. Як вище той же Філарет,люди селились хуторами, а хутори називали за прізвищами господарів: Цибульники, Гречківка, Петлицівка. З час хутори перетворилися у вулиці, а назви збереглися в народі й досі.Цікаві не тільки прізвища, а й імена наших предків. Ті імена давав дітям при народженні священник. Чи не жалував він жіночтва, чи святці так веліли, але найчастіше жінок називали Єфросинія, Єфімія, Параскева, Пелагея, Христина. Народ звичайно називав по своєму : Пріська, Химка, Явдошка,Параска, Палажка
Що ж до чоловічих імен, то багато з них часто зустрічаються і зараз : Іван, Дмитро, Григорій, Петро,Василь. Трохи дивно , що рідкісним на той час в Огульцях було ім,я Микола. Натомність зустрічалися інші , нині забуті Вакула,Влас,(Улас),Калина, ЄвставійЄвтихій.
А всього тоді, тобто понад 200 років тому проживало в казенній слободі Огульці пола мужских 1368 душ, женського пола 1426 душ, віком від одного місяця до 90 років. Поділіть на кількість дворів - і можете уявити , які міцні сім'ї були у наших предків.

                                                                                
 
Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 793 | Додав: cybulnik | Теги: украинские имена, фамилии Огульчан, українські прізвища, імена харьковщини і області, Огульчанские фамилии, род огульцов, огульці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru