Головна » 2014 » Травень » 25 » Яри
16:00
Яри

Ярки. На ярках жили Дейнеки. Мати Параска, ЇЇ діти Ганна , Іван, Лідія, Микола,Михайло. Дід Потап Цибульник на прізвище гусар. Очевидно це потомок козака запорізького, якого імператриця Єлизавета Петрівна указом перейменувала в гусари. На ярках проживав також Теличко Іван. У нього було пять синів і три дочки: Анатолій , Віктор, Володимир, Леонід, Микола, Ганна, Ніна, Олександра. Всього налічувалося близько 10 хат. А посередині яру знаходився зводовий колодязь. Воду набирали за допомогою журавля. Від колодязя відходили корита поїлки деревяні. Ці корита наповнювали водою, щоб напоїти худобу, що паслася рядом. А взимку зазях із навколишніх хат, а також із Шамраївки приганяли напувати свою худобу. Колгосп закрив колодязь і поруч побудував цегельний завод. На явний час цегельний завод працює по сезону в літку. Працюють до 30 чол. взагалі із других сіл такі як Одринка та Черемушна в яких нема роботи.
Яри тягнуться від кирпичного заводу до ставків Радіоновський і далі. На цих ярках ростуть цілібні трави деревій, щебрець,мати й мачуха, є також чистотіл і т.д. На ярах дуже багато земляники, взимку це чудове варення до чаю.
Яри при колгоспі Калініна в 90-ті роки це було пасовище, на цих ярах випасали худобу, 300 голів корів випасали пастухи влітку і я заробляв собі на портфель випасав корів в 6,7,8 класі.
На явний час хазяїни виводять худобу на яр на пасовище.

Давайте поглянемо на яри села, яка природна краса цих ярів які тягнуться кілометрами.Автор О.Цибульник

По мотивам із книги історія вулиць села Огульці Столярова.М.Т

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 960 | Додав: cybulnik | Теги: яр, пасовище, огульці, яри | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru