Головна » 2013 » Грудень » 15 » Як святкують новий рік у селі.
00:11
Як святкують новий рік у селі.
Як зустрічають Новий рік у селі.

До зустрічі Нового року в селі Огульці не тільки на Україні так і во всьому світі,святкують новий рік від старого до малого, від бідного до заможного, в містах й селах далеко на окраїнах.
Святкування Нового Року це традиційне свято, і воно не привязане до релігійного календаря.Це свято святкують його в колі родини, друзів, і звичайно ж і в трудовому колективі.
У всіх містах головні площі прикрашаються ялинками. Українці купують живі або штучні ялинки для будинку, та прикрашають їх різноманітними ялинковими прикрасами.
Так як головна тема цього твору "Як зустрічають Новий рік у селі"я вам розповім як святкують односельчани в моєму ріднесенькому селі Огульці.Як зустрічают новий рік на Слобожанщині.
Це дуже радісне і більш очікуване свято Новий рік. 
Є стара приказка як новий рік зустрінеш так його і проведеш.
До нового року готуються неділі за дві а то і за одну.
Традицією нового року на слобажанщині, в кожному будинку на новий рік повинна обовязково стояти ялинка.
За неділю до нового року односельчани ідуть в ліс за ялинкой,кожен приносе ялинку по своєму вкусі,але 70% односельчан приносят із лісу сосну тому що вона не осипається за два дня,справжня ялинка вона дуже бистро осипається і портиться в теплі,а сосна вона стоїть в будинку не тільки на новий рік зустрічає і провожає старий новий рік, який провожається 14 січня , а після 14-го ялинку виносять із будинків і спалюють.
Коли я жив в селі Огульці то за ялинкою я ходив в ліс в вечері 29 січня за два дня до нового року.
Ялинку я вибирав в лісі дуже довго,виходив на пагурб,і дивився яку мені ялинку вирубати,ніч перед новим роком дуже місячна і ялинок дуже гарно видно,яку з них вирубати,залазив на верхівку сосни і пиляв її пилою.
Де я жив раніше на вулиці караванній, біля мене є великий ліс, але ялинок там не дуже багато,але є що вибрати,дуже гарний вибір на городищі,там ялинок дуже багато,і вибір більлше тільки дуже далеко ідти, туди кілометрів шість це час ходьби.
То я згадую як я зі своїм другом Вадімом пішли по ялинку,але він мене уговорив підти на городище так як вибір там більший,і я згодився.
Йшли ми туди минут сорок до городища нарешті потрапили до ліса з ялинками,я заліз на сосну на саму верхівку, і собі спиляв ялинку пишну висотою 1,40,а Вадік не захотів лізти і набрав гілок і біля величезной сосни лежала в снігу ялинка,він її взяв але не розглядів що вона з минулого року він її ніс шість кілометрів а коли до йшов до дому,то побачив шо вона не свіжа він дуже за сумував, а мені так смішно стало, як по дорозі він її хвалив що на шару ялинку найшов,а мене ругав шо я дурень що лазив по дереву,він скільки сил потратив що її принести до домівки.
Ну це все спогади давайте я розповім як наряджають ялинку.
Ялинку в будинках звичайно наряджають 30 грудня за два дня до нового року.
В магазинах купляють красиві дощики різного коліру,новорічні прикраси, а головне новорічні іграшки на новий рік,найбільш популярні іграшки на ялинку це іграшка шарик із малюнком.
Як прикрашають ялинку на новий рік в селі.
Ставлять хрестовину  а в неї ставлять ялинку,раніше років 20 тому ялинку ставили в відро с піском накритию красивою блискучую ганчіркую.
Кожен із нас наряджає ялинку по різному, із першу на ялинку вішають чудові різноманітні іграшки різних фігур,раніше в радянські часи іграшки були зі стікла і як падали вони билися,в явний час в 21-му столітті іграшки зі скла вийшли із моди, і 

на ринках пластикові іграшки здобули популярність,вони на багато легчі і не бьються.
Як нарядили ми ялинку іграшками наступний етапом це украса нашої ялинки дощиком різної форми різного коліру,і наша красуня ялинка уже вбранні,потім ми нашу красуню ялинку розвішуємо цукерками різного фасону,але головним етапом нашого наряду є зірочка,на саму верхушку ялинки ми кріпиму чи зіроньку чи іграшку в виді герба України (тризубиць) або обикновену сосульку,і наша ялинка уже наряджена але яка ялинка без герлянди вогнів .На ялинку  вішаєм герлянду вогників і підключаємо до розетки,і наша ялинка засвіркала різним коліром переливаючись із зеленого в синій із синіго на красний як бігунок свіркає наша ялинка.
А під ялинку ми ставимо нашого любимого діда мороза, а на новий рік під ялинку ми кладемо подарунки своїм любимим діткам дружині та рідним.
Головна гостя ялинка на нашому святі на новий рік уже готова.
30 грудня під канун нового року син із батьком ріжуть порося великого кабанчика до свята.Але ця традиція, не в кожному будинку проходить в селі Огульці,так як я подоружував майже по всій матінці Україні по роботі скажу вам, більш таке ця традиція проходить на западній Україні там під новий рік ріжуть порося женуть по більше горілки.
Але 30 % Огульчан на новий рік ріжуть порося,роблять дуже смачні домашні колбаски.
Так як в явний час у наших магазинах все є, від колбас до помідорчика,скупляються в магазинах вигадують смачні нові блюда,на слобащанщині до цієї пори на столах святкується холодець зі смачного кабанчика.
А головним першим блюдом є холодний борщ це окрошка,на слобажанщині уже дуже багато років холодний борщ являється першим блюдом до свят.
Готується дуже багато страв, домашні колбаски, котлети,риба в соусі,жарке з картоплею.
А головні призери столу це шуба із риби, олівьє уже скільки року в кожному будинку на кожному столі святкує новий рік страва олівьє,але на западній Україні олівьє відійшло і його замінили такі страви  "Цезар" або "Грецький салат" це дуже популярні страви не тільки на западній так і уже потехеньку переходу на схід до Харківщини.
Від столу не відходить голубці вінегред по українські,салат із крабових паличок,ці страви для любителя куховара,і багато інших страв.
В дошкільних закладах в дитячих садочках проводяться новорічні свята які називаються "утренник"вони проводяться в ранці 30 грудня,вихователі придумують чудові програми, виступають наші дітки в різних костюмах під казочку проводяться конкурси,вони танцюють та співають, водять хороводи навколо ялинки,конкурси проводяться із народних казок.
Коли я був маленький і ходив в дитячий садочок то я був зайцем на новий рік.
А головним гостем цього свята в дитячому садочку,є дід мороз зі своєю красавицею снігуркою.
Дітлахи цієї миті ждуть, коли настане новий рік і дід мороз у своєму красному мішкові принесе подарунок.
Дід мороз поздоровляю діток з новим роком проводить конкурси і всім діткам даре подарунки.
А дома наші любимі діти пишуть листи діду морозу загадують подарунок і віддають мамі з татом, що мамуся або татусь передав цього листа діду морозу.
А після нового року в ранці 1-го січня дітки під ялинкою знаходять подарунки які вони загадали.
Ця традиція дуже давня.
В містах таких як Харків на новий рік заказуют діда мороза на свято,на цьому святі він вручаю подарунки дітям та родині, розповідає анекдоти проводе конкурси,жартує та співає,але це не мало коштує.
А в селах такої традиції немає люди живуть скромніше.
Але в кожному селі в кожному місті свої традиції.
В загальноосвітній школі проводяться на передодні нового року ранкові новорічні программи з участью з 1-го по 4класс виступають учні молодших классів зі своєю новорічною програмою та дідом Морозом.
Свято новий рік "Карнавальна ніч" проводиться і в загальноосвітній школі села Огульці.
Це свято святкується кожний рік воно проводиться в вечері приблизно о четвертій ввечера 30 грудня.
В цьому святі Карнавальна ніч беруть участь із 5 по 11 класс учні в карнавалі, у каждого класа своя новорічна програма,там проводяться конкурси,співають танцюють,також на цьому святі без улюбленного діда Мороза та Снігурки не обійтись він всіх вітає з новим роком проводить конкурси і дарує подарунки, пишу цю статтю і так хочу до не змоги поїхати на новий рік в село 

Огульці, і попасти в мою любиму школу де я учився і набирався знання,попасти на цю дивовижну карнавальну ніч але це, іноді не можливо,буду сподіватися що колись ця мрія здійсниться.
Коли я я учився в школі то після карнавальної ночі у нас була в школі дискотека,організатором був наш любимий колишній учитель інформатики Ю.Д.Яцина який на явний час заступник голови районної ради М.Валки.
Так як уже в моєму описі уже минуло 30 грудня і підкралося чарівна дата 31-е грудня ось ось і Новий рік.
В моєму селі люди похилого віку які одинокі вони не чекають бій курантів вони святкують новий рік в вечері о восьмій і лягають відпочівати.
А молодь і люди середнього віку святкують новий рік,на екранах телевізора ідуть святкові програми, святкові фільми такі як іронія судьби і другі дуже чудові американські комедії як один дома або міцний горішок.
Молодь сідає до столу о девятой вечера випроводжає старий рік,і чекає бій курантів 12 годин ночі.
За декілька годин по всіх телеканалах звучить поздоровлення від призидента країни до громодян.
Односельчани наливають повні келихи шампанського в бакали запалюють бенгальські вогники і загадують свої бажання,деякі поки бьють куранти пишуть на бумажці свої бажання потім спалюють і кидають в бакал с шампанським і випивають,звучать тости побажання до нового року.Гуляють пьют веселяться і танцюють.
А головне який новий рік без фейерверху, після 12-й години ночі виходят на вулицю запалюють фейерверх,краса неймовірна,стріляють пітарди.Кажуть як новий рік ти встрітеш так його і проведеш,всі гуляють веселяться що б не провести його зі скукою та бідами.
А попереду після нового року другі свята,про них я напишу пізніше,такі свята, як вечеря та різдво христове.
А тепер хто читає цю статтю я хочу привітати всих односельчан, і не тільки їх всіх своїх друзів та рідних.

З Новим роком!
З новим щастям!
Хай завжди в очах іскряться
Усміх, радість і кохання,
Хай здійсняться всі бажання!
Вітаю З НОВИМ РОКОМ!
Бажаємо щоб в кишені були гривні і зелені,
Щоб був успіх і зростання, були сили для кохання!!!
Хай буде Новий Рік
Схожий на диво,
Щоб кожен день жилося радісно й щасливо!
Щоб здійснилися задуми і мрії,
І щастям повнились надії!
Хай рік прийде такий багатий
як нардепівські зарплати.
Не минали б гроші хату,
І було всього багато.
Євро сховане в коморі,
Сало хрюкало на дворі.
В гаражі стояв Ferrari
І ще Lexus, щоб до пари.
В хаті з мармуру камін
Та басейн хочаб один.
Ну а в ванні щей джакузі
І коньяк бовтався в пузі.
Щастя щоб не лізло боком...
Одним словом З новим роком!!!

Автор: Олександр Цибульник . Cайт автора: www.cybulnik.com.ua
Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 2308 | Додав: cybulnik | Теги: огульці, як зустрічають новий рік, новий рік, новий рік в селі, новорічне свято, як святкують новий рік, де зустріти, село | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru