Головна » 2010 » Липень » 28 » Огульчанські ярмарки "Із спогадів Улити Демидівни Дейнеки села Огульці"
13:37
Огульчанські ярмарки "Із спогадів Улити Демидівни Дейнеки села Огульці"
  Огульчанськи ярмарки
 

                    
Ярмарок на Явдошку
Хозяйки купують тазки для пасок, краски красить крашанки, і украшеніє украшувать паски і інше для весни.
Ярмарок на Марка. Купують дійниці, глечики для молока і копійчаний горщик за (за одну) копійку для каші до молока варити, Сапачку , серп, щітки для мазки та краски. І все необхідне для літа.

                       Ярмарок на Петра - Павла.
Тут уже купують коси, грабки, граблі, бабку клепати коси, мантачку гострить коси. Купують мішок таранок для холодного борщу, бочонок оселедців на жнива. На цей ярмарок приїжджало багато циганів, вони тут багатіли на коней, корову можна було продати і купити . На ярмарку всього багато, конфетів насипано повні столи. Матерів тюки, чоботи , черевики, панчохи , хустки і т.д. На цьому ярмарку великі гуляння.Для молоді карусель з музикою. Вся молодь села очутилась на цьому ярмарку. І також дітвора, пастухи . Молодь гуляє біля каруселі. Дітвора бігає, тратить п'ятаки, яку їм подарили дома. На 1 (одну) копійку можна купити повну жменю конфетів. А за п'ятак насиплять 2 кишені. На цей ярмарок з,їджаються з усіх країв, в тому числі і з міста Харкова.

                                 На покрову ярмарок
Все так же , тільки нема каруселі. Тепер привезла Черемушна сметану, Мерчик капусту і часник привіз, Водолага привезла кавуни. Наш край привіз кислиці та груші лісні обміняти на капусту, часник , кавуни.
Понад ставком був шумний дубник на горі. Понад ставком йшла стовбова дорога із Харкова на Валки. Стовби йшли через Люботин понад Спартесним , по Шовковій вулиці і повернули на полянки , там де зараз подвір'я Цибульник Матрони Миколаївни. Далі дорога пішла на Полянки и через вигін, там де стоїть школа , і виходить вона на вулицю Грицька Холодного і до шляху. Понад шляхом. де не було ставків, стояли 2 великих комори.  В  ці комори селяни засипали зерно для посіву на випадок нерврожаю
Серед посту на середохресну середу печуть хрести. На перший весняний посів беруть з собою в поле і благословляють це поле посіяне, а потім треба на полі його поїсти, щоб дав бог хороший урожай.
Наша молодість була щасливою, безхмарною. У наших батьків стіл був багатий, свій хліб печений пахне на весь двір. Було сало, м,ясо, молоко і все сільськогосподарські продукти були без рахунку, придбані своє. працею.
Кожного свята, кожной неділі молодь юрбою йшла до церкви богу помилитись, Христу поклонитись, себе показати, на людей подивитись.
Ходили і старі до церкви, брали з собою мализ . В церкві служили 2-3 батюшки, церква була висока, великі на церкві були 2 хрести золотих , на хрестах 2 бубона золоті. Дзвони були чильні, дзвінкі. Як дзвонили дзвони, чули всі люди у себе дома.
Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 811 | Додав: cybulnik | Теги: ярмарок, спогад про село Огульці, огульчанськи ярмарки, українські ярмарки, покровський ярмарок, ярмарок на петра и павла, огульцовский ярмарок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru