Головна » 2010 » Липень » 28 » Історія вулиці села Огульці девятої сотні (Шовкове, Вигін,Махновка, червоні горбачі)
17:45
Історія вулиці села Огульці девятої сотні (Шовкове, Вигін,Махновка, червоні горбачі)
Історія вулиць Шовкове, Вигін, Махновка села Огульці
9 сотня - Вигін Шовкове, Махновка
Вигін -це коротка, дуже широка вулиця, яка потім переходить у більш вужчу Шовкову. На вигоні першими поселенцями були Дейнека Демид Анатонович.
Цибульник Микита , Жук Полікарп Пилипович. Шовкова вулиця тягнеться аж до залізничної зупинки Пирогово. Раніше називалась 35 км. Кажуть, що першим будочником був чоловік на прізвище Шовковий і тому вулиця стала Шовкова.
За чавункою, тобто за залізничною дорогою в 1928 році утворилась Махновка. Раніше вона так не назвалась. Жила там поміщиця Кизимка і вся територія навколо називалась Кизимчина. Мала вона 40 десятин землі. По периметру була вирита глибока канава. Біля цієї канави можна було пасти худобу тому, хто в кизимки працював. Був величезний сад, особливо багато груш. Погріб на 2 ходи, цегляний, де були великі бочки з вином.
Кизимка держала багато челяді/обслуговую чий персонал/. Звичайно у дворі багато коней, корів, свиней, птиці.
Селяни заробляли там хліб, по неділях, бо в будні своєї роботи багато. Чоловік косив жито, або пшеницю, а жінка в'язала снопи. Кожний десятий сніп їхній.
Революція зламала спокійний хід історії. Панську землю почали нарізати і на дівчат, тобто кожну душу в сім'ї. Тепер Огульчани мали частину лісу, де росла ліщина, дуб, груші, кислиці. Діти ганяли пасти худобу. Коли нарізали землю люди раділи, але Демид Анонович казав: не беріть цю землю, вона чужа, все рівно відберуть її у вас. Так воно і трапилось.
В кінці 20-х років чоловіки подякували, якби осісти на цій землі, тобто поставити хати. Але не зважились на це. Проте знайшлися сміливці і поселилися тут у 1928 році. Першим поселенцем був Курибіда Степан Іванович, Явтушенко Павло Микитович, Єресько Іван Мусійович, всього сім сімей.
На той час Кизимчине називалось Махновкой. Кажуть під час громодянської війни у поміщиці гостював батько Нестор Махно. А взагалі по документам значиться хутір "Червоні Горбачі"
А землі селян, а це був переважно ліс, відібрала держава і людей не спитала. Справа в тому, що не далеко в 1936 році організувався радгосп. Ось цей радгосп захопив Майдан, Гладкове, Кизимчині землі аж до Буцьківки і чавунки, зробив план-карту і закріпив ці землі юридично за собою.
Збулися слова Демида Антоновича/Каплун Іван/

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 930 | Додав: cybulnik | Теги: червоні горбачі, історія вулиць україни, Вигін, Махновка, Історія сотні, сотня села Огульців, історія вулиці валковського району, шовкове | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru