Головна » Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина
« 1 2 ... 4 5 6 7 »

Якого ми роду?
Інколи з'являється запитання якого ми роду Огульчани.
З хвилюванням беру до рук товсту книгу, яка своїми розмірами нагадує Біблію давнього видання. Книга ця рукописна , вшита з окремих листів, палі турків полотняна.
Книга ця - "Ревисзкая сказка"Валківської округи Харківського намісництва , унікальний підсумок перепису населення ; які, виявляється, проводились і в ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 792 | Добавил: cybulnik | Дата: 28.07.2010 | Комментарии (0)

Історія вулиць Шовкове, Вигін, Махновка села Огульці
9 сотня - Вигін Шовкове, Махновка
Вигін -це коротка, дуже широка вулиця, яка потім переходить у більш вужчу Шовкову. На вигоні першими поселенцями були Дейнека Демид Анатонович.
Цибульник Микита , Жук Полікарп Пилипович. Шовкова вулиця тягнеться аж до залізничної зупинки Пирогово. Раніше називалась 35 км. Кажу ... Читати далі »

Городищенське селище – селище скіфської доби (5-3 століття до нашої ери). Міститься на правому березі р.Одринки (ліва притока р.Черемушна), проти північної частини городища біля колишнього села Городище. Відкрито і досліджено П.Д. Ліберовим у 1953. Товщина культурного шару 0.4-0.45м. Тут виявлені фрагменти глиняного посуду місцевого виготовлення, часом з домішки. У вигляді шматочків залізної руди. Поряд з селищем наявні виходи залізної руди і залишки давніх плавиль ... Читати далі »

Село Огульці в 30 года

Пройшли золоті роки. Колгоспи обірвали нам молоде крест'янське життя. Збори за заборами.Заводят людей у колхоз. Дальше сльози, розкулачення, грабіж, мете красна мітла. Змітає з горіща хліб, а комірчини чало і всі продукти, що попадетьсяпід мітлу. В селі зробили наглий сплошний голод. В колгосп забрали землю, коней , зброю, вози, плуги, борони, сіянки, в ... Читати далі »

  Огульчанськи ярмарки
 

                    
Ярмарок на Явдошку
Хозяйки купують тазки для пасок, краски красит ... Читати далі »


Тяжкі наслідки німецскої окупації

5 вересня 1943 в 11:00 дня передові частини Червоної Армії вступили в с.Огульці.Населення села передовим частинам надавало допомогу, допомагало продуктами.В час відступу німців-населення в погрібах, окопах і лісах. В останні дні відступу від Гітлера був наказ знищити всі ... Читати далі »

Коваленки - не існуючи нині хутір, який належав до Огульцівської волості. Заснувався у 18 столітті родиною Коваленків. З 1923 - у складі Огульцівської сільської ради. У 1934 його населення становили 184 особи. Це були одна з бригад колгоспу ім.Калініна. Ліквідований у 1950 році.

Стародавня угольчанська церква Покрови Богоматері, за переказами спалена була татарами; та це було без сумніву в 1711 році, коли постраждали Водолага, Мерафа і інші поселення Харківського полку.
У нинішньому храмі збереглися два древніх пам'ятника. Це Євангеліє, видання в Мосва 1697, і кольорова Тріод, видання 1722 року.
Нині існуючий дерев'яний ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1852 | Добавил: cybulnik | Дата: 27.07.2010 | Комментарии (0)


При річці Крутова, на північному сході від Валок, в 15 верстки.
Слобода Огульці в древніх актах називається Угольцями, і це пристойною місцевості села, оскільки вона розташована в куті, створеному, тут височиною Курськ: вже в справах 1708 і 1717 видом сотню угольчанського. Тому населення Угольців треба визнати близькими до часом ... Читати далі »

Шовковське селище - селище скіфського часу(6-поч.5століття до нашої ери). Розташоване біля станції Шовкова на підвищенні, в ур. Дирківське, між селами Огульці та Караван біля витоків р.Мерефи(ліва притока Мжі). Виявлене 1953 Б.А. Шрамком. У 1957-58 під час роботи експедиції Харківського університету(кер.Б.А.Шрамко) тут було розкопано три зольники. у ЗОЛЬНИКУ №2 вдалося виявити добре збережені залишки згорілого наземного каркасного житло округлої форми, а т ... Читати далі »

Татарські нещастя 17-18 ст. - татарські напади на тер. Слобожанщини, які найчастіше здійснювалися відомим Моравським шляхом через територію нинішньої Валківщини. Найбільшого спустошення зазнавали самі Валки, які травилися в час були не єдиним населеним пунктом краю. Серед великих нападів були татарські нашестя 1680 р(Валки, Старий мерчик, Огульці, Перекіп), 1686 (високопілля), 1689(Високопілля),1693(Старий мерчик), 1699 (Валки, старий мерчик)1711(Ог ... Читати далі »Відомі люди села Огульці, герої радянського союзу
Дзюба Іван Михайлович
Герой Радянського Союзу
Країна:
СРСР
Роки життя:
01.05.1918 -
Місце народження:
Харківська обл., Валківський р-н, с. Огульці
Вид авіації:
Винищувальна
Категорія:
Льотчик
Місця слу ... Читати далі »

Мені подобається бувати на городищах. Звичайно, вони не так ефектні, немов якісь середньовічні замки, але все одно, хочеться побачити своїми очима те, що залишилося після століть занедбання.


Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1119 | Добавил: cybulnik | Дата: 27.07.2010 | Комментарии (0)

Огульці
Історико-статистичний опис Харківської єпархії
При струмку Крутова, на північному сході від Валок, в 15 верста ... Читати далі »


Заселення Слобідської України (Вільної України)
РОСІЙСЬКЕ заселення:
Валки-Фортеця Валки або Можескій острог був заснований московської військової вартою і згадується в 1642 році.
-Одночасно з валків в 11 верстах від них на р. Черемушне засновані Огульці. Велика частина дворів має сади з пасіками; рясна рослинність була всюди. У ... Читати далі »Опис села Огульці

Поштовий індекс: 63032

Тип населеного пункту: село

... Читати далі »Харківська область. карти Подорожі
Маршрут № 3
По урочищу Нетяжскому до дубам-велетням
Платформа Пирогова (36-й кілометр Люботин ... Читати далі »


  • Походження, історія, економіка, пам'ятки, Економіка села Огульці

  • Огульці (Валківський район)

  • Огульці (укр, Огульці, англ Ohul'tsi), село, Огульцовскій сільська рада, Валківський район, Харківська обл.
  • Код КОАТУУ - 6321285501. Населення за переписом 2001 р. становить 1299 ... Читати далі »


Пам'ятки села Огульці.Две кам'яні баби свідчать про тривале перебування тут кочівників (Х-ХІ ст. Н.е.)
КАМ'ЯНІ БАБИ, кам'яні статуї людини заввишки 1-4 м (воїнів, жінок) у степах Євразії. Кам'яні баби - так називаються стародавні кам'яні людиноподібні ... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1736 | Добавил: cybulnik | Дата: 27.07.2010 | Комментарии (0)


Татарський набіг 1680
..До валок татари приходили 19-го і 21 січня. У них і в Огульці було взято в полон 117 чоловік, викрадено 79 волів, 105 корів, 24 коней, 643 вівці і винесені аж 661 улей з бджолами; 60 відер меду (татари любили ласувати) і до всього цього багато хліба

1-20 21-40 ... 61-80 81-100 101-120 121-132
Рейтинг@Mail.ru