Головна » Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина
« 1 2 3 4 5 6 7 »

Наша Церква Покрови Божої Матері села Огульці має багато свят і пам'ятних дат, і одна з них особливе - це свято людської молитви і захисту Божої.
У давнину, коли наші предки-слов'яни ще жили в темряві язичницької, здійснювали вони грабіжницькі набіги на заморську Візантію, багато бід завдаючи цій країні.&n ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 874 | Добавил: cybulnik | Дата: 13.10.2010 | Комментарии (0)

Пам'ятник села Огульці Братська могила
фото Олександра Цибульник
с. Огульці Огульцівського с / с, парк - Братська могила радянських воїнів і Пам'ятний знак воїнам-односельцям. Поховано 277 осіб.
братські могили радянським воїнам і мирним жителям, загиблим в період Великої ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1087 | Добавил: cybulnik | Дата: 12.10.2010 | Комментарии (0)

Назву села можна чути по різному.Але історія назви походе ще до царських часів.

Ще в школі моїй тітці Наталії розказували учителі історії звідки дісталась назва нашого села Огульці. Розповідають що їхала цариця Катерина, а в нашому селі гуляли веселилися як побачила цариця, що в цьому селі гуляють і веселяться, поглянувши і промовила "О гульці" і з тих пір пішла назва села Огульці.

... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1031 | Добавил: cybulnik | Дата: 09.10.2010 | Комментарии (0)

фото Олександра Цибульник
1 вересня 1972 року стало свято для всіх Огульців.
Тут відкрилася нова школа. Після кількох пристосованих приміщень нова двоповерхова споруда здавалася особливо просторою світлою й ошатною. А натхненним організатором і будівником її була молодий енергійний директор Надія Панасівна ... Читати далі »

Любов до батьківських могил ..

Про те, що на території Огульцовскої сільради Валківського району знаходиться могила загиблого на фронті Першої світово ... Читати далі »

Як відомо слободою в давнину називалося поселення, яке мало свою церкву. Отож якщо перша згадка про Огульці датується 1642 роком, то очевидно, саме тоді з'явилася і перша церква. Як зазначає академік Д. Багалій коли православне населення почало заселяти Слобідську Україну, воно принесло і свої українські особливості і церковний устрій.

... Читати далі »

Будинок милосердя в Огульцях
Фото Олександра Цибульник
Будинок милосердя в селі Огульці був збудований в 90-ті роки.
Відкрився будинок милосердя в 1994 році..
В 1994 році в началі було 4 особи
В будинку милосердя налічувалося 14 чоловік, це були люди похилого віку, у яких не було родини.
В останній час було дві
... Читати далі »

 
Сьогодні 16 вересня щорічно відмічається день села Огульці
У 43-му саме з Огульці почалося звільнення всього Валківського району.
Огульці відзначає 360-річчя.
У цьому році вип ... Читати далі »

Мітинг в селі Огульці Валківського района Харківської області

Мітинг в селі Огульці вперше відзначили за 4 роки день звільнення від фашистсько-німецьких загарбників
8 вересня проходив мітинг в селі Огульці Валківського району Харківської області.

На мітингу прозвучали вітання визволення села від німецьких загарбн ... Читати далі »

Огульцівська двокласна школа
Заснована 1911 році. Мала двокласний курс навчання.
У 1918 тут було 159 учнів. У 1919 навчання проводилося українською та російською мовами.
Завідував школою Михайло Миколаївський. Серед  учителів: М.О.Ковальов, К.В.Шумліна, Є.К.Кононенко, Г.В.Певна, Я.С.Гаєвський та інші


Татарські набіги
З перших років свого існування Огульців, зазнавали жорстоких нападів татар. Зокрема такого нападу вони зазнавали 1680 (перша документальна згадка про Огульці), коли майже все село було спалене, а жителів взято в полон разом з кіньми, коровами, вівцями і волами, вуликами з медом. За свідченням «Смотренной книги Ахтырского полка» (1686), у Огульців, бачимо уже 30 дворів, де п ... Читати далі »

Огульцівська волость
Фото Олександра Цибульник
Адм.територіальна одиниця на території Валківського повіту, утворена 1864. Крім Огульців, сюди входили села – Черемушна та Одринка, а також хутори – Цибульники, Буцьківка, Шарівка, Велика Лихівка, Мала Лихівка, Золочевский, Свинарі, Мокра Рокитна, Суха Рокитна, Семеновський, Городище, Островерхів, Гончаров, Паньківка, Вольвачівка, Явдошенків, та інші. У 1885 число дворів -1368, ... Читати далі »

ЛИСЕНКО Іван Максимович після вісьмого класу ходив до Огульцівської школи.

Я висловлюю велику подяку Лисенку Івану Максимовичу за написану літературу "Валківська енциклопедія" про Валківщину та його округи

Багатотомна «Валківська енциклопедія», яку видав Іван Лисенко, дає різноманітні відомості, головним чином про тих видатн ... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1311 | Добавил: cybulnik | Дата: 09.08.2010 | Комментарии (0)

Огульцівська загальноосвітня школа 1-3 ступенів

... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1105 | Добавил: cybulnik | Дата: 09.08.2010 | Комментарии (0)

Огульцівська сільська бібліотека
фото Олександра Цибульник
Свій початок бере від нар. Книгозбірні, яка була заснована в Огульцях на поч.20 століття при поч. школі. У1912 фонд бібліотеки становив 670 книг, в 1917-900книг. У 1908-20 книгозбірнею заві ... Читати далі »

Огульцівська фаянсова фабрика
Огульцівська фаянсова фабрика- Збудована 1864  купцем І.І.Нікітіним .
Знаходилася на лісній дачі в Соломахівці та в Гладковому. Працювала на кінському приводі, потім на паровій машині.
На фабриці було зайнято 120 робітників, в той час 30 майстрів. Працювало 20 точильних ручних кругів. Сировина 12500 пудів глини добувалися у Валківському повіті , 1300 пудів глини привозили з Глухівського повіту, 15000 пудів пісковику завоз ... Читати далі »

Огульцівська сотня 


Огульцівська сотня-адм.-територіальна військова одиниця, яка входила до складу Харків, полку на Слобожанщині.
Створена на початку 18 століття . До неї , крім Огульців, входили дві слобідки – Одринка та Черемушка. За переписом 1732 в Огульцях було 33 козаки, в Одринці 13, в Черемушній ... Читати далі »

Огульцівська сільська лікарня
Заснована у 1940 на 12 ліжок. До 1941 було лише два відділи-терапевтичний і пологовий. У 1941 – 52 не працювала. Відновлена 1953. 
Містилася в простій селянській хаті. Серед відділень: терапевтичне, зубопротезне
 (зав. А.Г.Гринер), акушерське (зав. П.С.Яцина).
Лікарню тривалий час очолювала К.С.Чернетченко. Серед лікарів : Р.К.Теличко (терапевт).
Серед обслуговую чого персоналу. Ю.С.Зань, О.М.Бараненко, О.М.Дав ... Читати далі »

Огульцівська одно класна початкова народна школа.
Заснована 1884 з ініціативи Валківського земства. Одна з перших шкіл на Валківщині . У 1900 тут навчалося 179 осіб. У 1919 було 160 учнів. Спочатку навчання проводилося російською мовою, з 1919 українською. Утримувалася Валківським земством та місцевою громадою . Серед учителів : П.П.Ізмайлов (очевидно, завідувач), К.П.Ізмайлова, Н.І.Шакуленко, М.П.Щелчкова. У 1920 реорганізована в початкову (чотири класну) школу ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1042 | Добавил: cybulnik | Дата: 08.08.2010 | Комментарии (0)

Огульцівська змішана гімназія 
Заснована 1917. Мала програму семирічної школи. У 1919 було 54 учні . Гімназією завідував К.Мерзляков. Серед викладачів: М.П. Сопов, О.В.Певна, М.І. Михайлівський та ін. Своє існування припинила 1920 році після шкільної реформи. На її основі було утворено Огульцівську семирічну трудову школу.

Рейтинг@Mail.ru