Головна » Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина
« 1 2 3 4 ... 6 7 »
Рік перелому історії села Огульці.
На прикінці 2013 року вийшло 4 книги про село Огульці.
Це дуже добре це справжній перелом, тому що за останні роки ніяких видань про село не
було. І взагалі на протязі існування цього села за весь час вийшла тільки одна книга М.Столяровой приблизно років 10 тому.
І ось на прикінці осен ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1108 | Добавил: cybulnik | Дата: 20.01.2014 | Комментарии (0)

День Водохрещення це велике свято.Це свято встановлене церквою на згадку про хрещення Ісуса Христа спасителя нашего.
В цей день Хрещення люди спрямовувалися до найближчих водоймищ наповнити посудини цілющою  ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1254 | Добавил: cybulnik | Дата: 19.01.2014 | Комментарии (0)

Реабілітовані історією Цибульників із села Огульці.
Цибульник Іван Степанович народився 1880 р. у с. Огульці Валківського повіту Харківської губернії Українець, із селян, освіта початкова, позапарт. Проживав у м. Люботин Валківського повіту Харківської губернії Хлібороб у власному господарстві. Заарештований 6 лютого 1920 р. за шпигунство на користь Добровольчої армії Денікіна. Помер 13 березня 1920 року Сп ... Читати далі »

Спогади Трохіной Тетяни .
Згадую як тато розповідав , що після війни сільську церкву розібрали люди, і її камені пішли на будівництво сільмагу.
Сільмаг який знаходиться біля сільської ради не працює але існує.
Фото сільмагу в настоящий час.

Анотація видавництва: Герой Радянського Союзу Микола Петрович Пустинцев народився в 1911 році в селі Покровському , Хабаровського краю , в сім'ї фельдшера . У 1927 році закінчив семирічку , вчився в технікумі і в Лісотехнічному інституті у Владивостоці , два роки перебував на військовій службі , а демобілізувавшись , став працювати вчителем . Одночасно Микола Петрович продовжував навчання і в 1941 році закінчив Воронезький пе ... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1174 | Добавил: cybulnik | Дата: 13.01.2014 | Комментарии (0)

Як і коли щедрують і посівають.Щедрівки та посівалки.
Як щедрують на слобожанщині,які щедрівки бувають,коли щедрують та посівають.
Традиції щедрівки тягнеться із давніх давен,щедрівка припадає за християнским календарем свято преподобної миланії по народному Миланки або щедрий вечір.Старі люди кажують, миланка приведе щедрувальників.
Щедрують на ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 3259 | Добавил: cybulnik | Дата: 06.01.2014 | Комментарии (0)

Різдво Христове.
Як святкується різдво Христове.
Як святкують різдво на слобожанщині.
Я вам розповім,як святкують різдво в селі.
Різдво Христове це свято народження Ісуса Христа Спасителя світу і Відкупителя людей з
полону гріха.
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1507 | Добавил: cybulnik | Дата: 05.01.2014 | Комментарии (0)

Зима у селі. Хочу вам показати як виглядає село в зиму. Фото села зимою.

Колядки і святий вечір.
Як колядують. Які колядки бувають, що таке святий вечр.
Ось і наближаються зимові свята,зимові традиції колядки і щедрівки.
В цьому творі я вам розповім коли і як колядують на слобожанщині,як святкують святий вечір,коли носять вечерю.
Розпочну цей невеличкий твір з коляди і закінчу святим вечіром. ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1852 | Добавил: cybulnik | Дата: 25.12.2013 | Комментарии (0)

Як зустрічають Новий рік у селі.

До зустрічі Нового року в селі Огульці не тільки на Україні так і во всьому світі,святкують новий рік від старого до малого, від бідного до заможного, в містах й селах далеко на окраїнах.
Святкування Нового Року ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 2293 | Добавил: cybulnik | Дата: 15.12.2013 | Комментарии (0)

Зима у моєму ріднесенькому селі Огульці.

Всі ми чекаємо с нетерпінням любиму нашу пору це- зима. Але с кожним роком вона приходе не сподівано і крадькома.Ось і в цьому році підкраласть наша зимушка зима в грудні місяці.
Я люблю своє ріднесен ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 3391 | Добавил: cybulnik | Дата: 09.12.2013 | Комментарии (0)

Є на землі місце, де помістилось усе найдорожче, найкраще для мене. Місце, де кожна стежка, кожне дерево нагадують пору безтурботного дитинства... Це — моє село Огульці.
Моє село невелике, але дуже мальовниче.Я народився в невеличкому селі, але дуже розкинутому, мальовничого краю хліборобів, фермерів та взагалі ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 2117 | Добавил: cybulnik | Дата: 05.12.2013 | Комментарии (0)

Як святкується день Святого Миколайчика на Слобожанщині.
Це свято святкується не тільки на слобожанщині а також в Україні та Росії.
Цього свята нетерпляче ждуть малюки,по традиції малюки в ранці 19 грудня під своєю подушкою находят подарунки.
Батьки ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1638 | Добавил: cybulnik | Дата: 14.11.2013 | Комментарии (0)

Як святкують день захистника вітчизни 6 грудня.
Давайте повернемося до історії.
День Української армії належить святкувати 6 грудня, а не 23 лютого, як нас вчить нинішня влада, придумавши, нібито це день якогось "захисника Вітчизни".
У цьому році ми святкуємо 22-гу річницю з дня створення Української армії.Шосте грудня 2013-го року українська армія святкує ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 2796 | Добавил: cybulnik | Дата: 11.11.2013 | Комментарии (0)

Яцина Микита Омелянович

Біографія
Яцина Микита Омелянович, народився 28.5.1914 в селі Огульці нині Валківського району Харківської обл. (Україна) в сім'ї селянина. Українець. Член КПРС з 1942. Закінчив 6 класів. Працював на заводі токарем.
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1049 | Добавил: cybulnik | Дата: 18.10.2013 | Комментарии (0)

Фото весни в селі. Фото село в восени

Ставок Лотічок – це не великий ставок який знаходиться на наприкінці села на шляху біля свинарника по вулиці Берегова.
Назва цього невеличкого ставочка пішла від вулиці Лотічок.
Цей ставок люди викопали.
Існування цього ставочка начало в 1800 році
Глибина ... Читати далі »

Календар знаменних дат села Огульці

1642 - Згадка про Огульці датується 42 роком, то очевидно, саме тоді з'явилася і перша церква
1642- В селі Огульці названо були вулиці які ділилися на сотні, було 12 сотень
1680 - перша письмова згадка про село Огульці
1711-  Перша дерев’яна церква була  спалена  татарами під час чергового набігу
1732- Огульцівська сотня ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1093 | Добавил: cybulnik | Дата: 20.10.2010 | Комментарии (0)

фото Олександра Цибульник
Огульцівська ферма - розташовано в кінці села біля ставка Любовка біля траси яке веде до села Шарівка.
Огульцівська ферма бере своє існування після війни в 1946 році була збудована ферма при голові колгоспу Яресько Григорій Іванович.
В 1980 році добудовував голова колгоспу Певний було добудовано  три сараї , в колгоспі налічувалося ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1109 | Добавил: cybulnik | Дата: 16.10.2010 | Комментарии (0)

Олександр Юхимович Корж поет зболеного серця
Серед літературних талантів, які вийшли з нашої Валківщини, поряд з іменами Петра Панча, Василя Минка, Гордія Коцюби,