« 1 2 3 4 5 6 7 »
Олексіївка
Олексіївка - не існуючи нині хутір, який був розташований на території Огульцівської волості. Заснований у середині 19 століття на р.Черемушна.
За переписом 1864 це був власницький хутір, в якому було: дворів -9, жителів - 97 осіб. Відстань до валок -12 верст. Зник на початку 20 століття.

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 604 | Добавил: cybulnik | Дата: 30.07.2010 | Комментарии (0)

Мала Лихівка
Мала Лихівка - не існуючи село, яке належало до Огульцівської сільської рад. Заснована у кінці 17 столітті у верхів'ї р. Черемушна. Назва походить від першого поселенця-Лихо. Тривалий час називалося просто Лихівка, а з утворенням Великолихівської сільської ради- Мала Лихівка. Складалось з однієї вулиці. У радянські часи належало до колгоспу ім.Калініна. У 1970-х рр. об'єднано з селом Огульці.
Кургани- земляні, рідше кам'яні насипи над похованням. Кургани насипали над похованням. Кургани насипали над поховальними спорудами(яма, катакомба). Померлих ховали за обрядом трупопокладання або трупоспалення. При дослідженнях курганів, крім решток померлих, знаходять посуд, прикраси, знаряддя праці, предмети особистого вбрання , зброю. У самих насипах трапляються залишки тризни - вогнища, кістки тварин, уламки посуду. Кургани бувають поодинокими , але ча ... Читати далі »

Кулика К. Будинок в Огульцях

Кулика К. Будинок в Огульцях- не існуючи нині будинок Огульцівського підприємця К.Кулика, який знаходився в колишній частині села, над ставком. Збудований на початку 20 століття Одноповерховий. З цокольним поверхом, цегляний. Фасад був розділений лопатками в інтервалі через два віконні проєми. Високі вікна м ... Читати далі »

Цибульники - не існуючи нині село. Засновано на початку 19 століття. родинної Цибульників. Належало до Огульцівської волості, З 1926 до Шарівської сільської ради. За переписом 1864 це був хутір козацький, в якому було наявної: дворів 41. жителів 314, відстань до Валок 14 верст. З 1930 окрема бригада колгоспу ім Комінтерну. Після постанови уряду про неперспективні села звідси почалося активне переселення мешканців до Огульців. У середині 1970-х роках ... Читати далі »

Буцьківка - Належало до Огульців, село яке розташоване на території Шарівської сільської ради. Знаходиться за 15 км від Валок та 1км від залізничної станції Пирогово.
Розташоване по обидва боки залізничного полотна. У 2000 тут було: дворів 106 жителів 183 особи. Засновано у середині 19 столітті польским офіцером Буцьким(основне прізвище в селі).До 1917 це було державне село, ... Читати далі »

Байрак села Огульців

Байраки-не існуючи нині село, яке належало до Огуьців, волості( знаходились між Огульцями і Караваном). Заснована у 18 столітті
У кінці 19 столітті тут існувала фаянсова фабрика Нікітіна. Тоді ж було відкрито школу садівництва, де вирощували ягоди та фрукти елітних сортів, На початку 20 столітт ... Читати далі »

Спогади і розповідь про Огульцівський храм Богородиці Покровской


З давніх часів релігія мала великий вплив на людей. Вона значною мірою визначала спосіб їх життя, повсякденні дії, впливала на самопочуття, Не вкради , не убий, не будь жадібним, не бреши, не падай у блуд, шануй старших... Кому заважали ці одвічні християн ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1083 | Добавил: cybulnik | Дата: 29.07.2010 | Комментарии (0)

Історія вулиць села Огульці 1646-1941рр.
Історія вулиць села Огульці.
До війни Великої Вітчизняної с.Огульці мало 12 сотень. Кожна вулиця, або декілька вулиць мало свою сотню. До сотні входило 100 хат, або більше.
З архівських даних відомо, що село виникло водночас із Валками, тобто 1646 році.
Огульці розвив ... Читати далі »

Слобода

1 сотня - " Слобода", бивший центр села. Там знаходилась церква, волость, 2 школи, лікарня. Там же були 4 комори рублені, куди населення зсипали зерно на випадок неврожаю, щоб можна було що посіяти потім. Якщо літо видавалось урожайним, ... Читати далі »

 Павленківка, Підлуки, Стригунівка, Синчівка
2 сотня -  Павленківка, Підлуки, Стригунівка, Синчівка-теж зникла з лиця землі.

Городище
3 сотня Городище
Городище теж зникло. Має давню історію ще старішу ніж самі Огільці. Назва походить від слова городити, а не город - городок, як думають деякі.
Там збереглися укріплення, які будували /городили / наші пращури, щоб захиститися від ворогів печенігів чи татар. Залишки укріплень показують, що люди були хорошими, розумними будівниками і працьовитими людьми. Городище - прекрасна інженерна споруда. Потім люди або покинули ... Читати далі »

Шлях, Лотічок
4 сотня - Шлях, Лотічок
Шлях - стовбова дорога на Валки з Люботина.
 Можливо цим шляхом колись ходив, Григорій Сковорода. Він деякий час жив у валках і ледь-ледь не оженився.
Лотічок - Свою назву дістав від слова "лодка". Дві вулиці побудовані в формі човна. Котра починалась  зверху на горі, а сходилися біля ставка внизу, тобто носом упиралися в ставок. Це версія Марії Петрівни Теличко.


Дворянівка, Карбанівка
5 сотня - дворянівка, Карбанівка
Дворянівка - дістала назву від дворян які оселились тут. Правда збідніли. Під Валками є Голубчина гора. Належала дворянці на прізвище Голубка. У неї було сім синів, вдова. Коли сини підросли прийняла молодого приймака, від якого пішли свої діти. Прийшлося синам женитися на стороні. От три брати Голубки і оселилися на цій вулиці. За словами односельців, хлопці були високі широкоплечі, розумні хазяї ... Читати далі »

Гречківка, Дудівка

6 сотня - Гречківка, Дудівка.
Гречківка - Перші люди були на прізвище Гречка.
Дудівка - це вже по вуличному так величали людей або першого а за ним і його нащадків прозивали Дуда. А взагалі прізвища у них були Дейнека.


фото Олександра Цибульник , вулиця балашовка села Огульці

Полянки, Балашовка, або Петлицівка

7 сотня - Полянки, Балашовка, або Петлицівка
Чому Балашовка ніхто не знає. Вулиця стара, розташована над яром. Хати здебільшого старі. Чим знаменита вулиця? Жила тут бариня Числинська. Яр належав їй. Там ... Читати далі »

фото Олександра Цибульник

Тюрьківка, Ріжок, Геросівка, Мицеве, Шамріївка.

Історія вулиці села Огульці десятої сотні (10 сотні)10 сотня - Тюрьківка, Ріжок, Геросівка, Мицеве, Шамріївка.Тюрківка. До 1880 року такої вулиці не було. Тут був сплошний ліс. Росли дуби та кислиці, гру ... Читати далі »


Історія та опис вулиці села Огульці 11 та 12 сотні
11 і 12 сотні - Цибульники і М.Лихівка.
До революції це були хутори, але потім їх перейменували на сотні.

Беззубівка, Ярки, Коржівка і вулиці Зої Космедем'янської
8 сотня - Беззубівка, Ярки, Коржівка і вулиці Зої Космедем'янської
Беззубівка коротка, вузька вулиця, яка спускається до яру від вулиці Шевченка. Свою назву дістала від діда Беззуба років 150 назад.
Нащадки розказують, що у нього було 5 синів, які потім будували свої хати рядом. Зароз тільки 2 двори мають прізвище Беззуб.
Мицове - вулиця, точніше куточок вулиці, де жили Миці ... Читати далі »

Спогади Улити Демидівни Дейнеки

Отже , хто буде читати "згадки про минуле " та "вспоминання Утилити Демидівни Дейнеки" то уявіть жінку чесної, правдивої вдачі, феноменельної памяті і необиякого хисту до письменництва.Було їй 78 років.Згадки про минуле села Огульці 1917-1930 рр.
... Читати далі »


Рейтинг@Mail.ru