« 1 2 3 4 5 6 7 »

Огульцівська макаронна фабрика

Заснована на початку 1930 -х рр. , Харківським комерсантом. На фабриці працювало чимало селян не лише з Огульців, але й з навколишніх сіл (Одринка, Черемушна, Шарівка). Були навіть люди з Полтавщини. Відіграла позитивну роль у врятуванні селян від голодомору 1932-33 році. Ліквідована була 1937(перетворена на свинобазу).


Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 695 | Добавил: cybulnik | Дата: 08.08.2010 | Комментарии (0)

Огульцівське КСП

фото Олександра Цибульник тракторна бригада в 2010р.

Огульцівське ... Читати далі »


Огульцівська церковна- парафіяльна школа 
Огульцівська церковна- парафіяльна школа – Заснована 1871 при Покровській церкві. Завідую чим і вчителем закону божого був священик Никон Панкратьєв. Мала дворічний курс навчання. Своє існування припинила в 1920 році. Серед її вихованців український поет Олександр Корж.Огульцівський будинок культури 

фото Олександра Цибульник Огульчанского будинку культури

Огульцівський будинок культури – Колбуд у Огульцях відкрито 1936 у приміщенні місцевої церкви. Ним завідував спочатку Рябошап ... Читати далі »


Огульцівський історико - художній музей
Огульцівський історико - художній музей – Заснований 1967 році при будинку культури з ініціативи й активної діяльності місцевого культурного діяча О.С. Кириченка. Протягом ряду років він збирав документи та художні картини . У створенні музею сприяв також голова сільської ради В.М.Антоненко. Створювати музей допомагали учителі М.О.Яцина, Г.М.Симоновська, Г.Д.Шевченко, дружина військового діяча А.Холодного, учні школи. Сере ... Читати далі »

Огульцівський паровий млин
Огульцівський паровий млин – збудований у Огульцях (біля ставка) місцевими заможним селеном К.Куликом на початку 20 століття. Це був своє річний комбінат довга одноповерхова будівля з підвалом, де працювали найняті робітники. Парова машина виробляла електричний струм і рухала всі механізми (працювала на дровах ). Тут мололи борошно на чотири сорти. 
Крім того, працювала крупорушка, сукновальня (валяли сукно з баранячої вовни дл ... Читати далі »

Огульцівський шлях

Огульцівський шлях – автомобільна магістраль , яка з'єднує село Огульці з селищем Коломак. Довжиною близько 40 км. У районі Шарівки перетинає Полтавський шлях і понад південною залізницею проходить через Хворостове, Рогівку, Баранове, Ковяги , Перекіп і йде в напрямі до Коломака. Шлях історично склався в кінці 19 століття , коли тут було прок ... Читати далі »

Огульцівської середньої школи будинок.
Не існуючи нині будинок Огульцівської середньої школи. Зведений 1911 з ініціативи духовенства та інтелігенції і  очевидно. На кошти місцевих громади. Знаходився в колишній центральній частині села (біля церкви). Будинок двох поверховий(єдина тоді така школа в повіті), цегляний (з білої добротної цегли) Відомий під назвою «Біла школа» Спочатку тут містилася земська школа, а з 192 ... Читати далі »


Партола

Дід Микита Партола жив як поміщик. У нього були біля хати ліс дубник, орішник, (ліщина). Ще був терник. У лісі був пташиний шум, гам. Зозуля кувала, солов'ї тьохкали одуд своє співає «буду тут» . В лісі було багато квітів, проліски ряска, зозулині чобітки, маслянки і курятина. 

Маслянки і курятину ми рвали на зелений борщ, нас із лісу не виганяли. Перед будинко ... Читати далі »

Огульцівська справа 1932.
Справа сфабрикована Валківським комуністами і спрямована проти заміжнього селянства, яке намагалося чинити опір більшовицькому режиму. Для цього було використано ситуацію в Огульцях, зокрема в колгоспі «день врожаю» де місцеве керівництво «загубило класове чуття» попустивши комуністичну роботу на селі. У цьому зв’язку Валківський РПК (голова Пшеничний) за участю уповноваженого Харків, обкому партії , (Пархоменко) організували у Огульцях ... Читати далі »

Ярки,яр

фото Олександра Цибульник Ярок біля Радіоновського ставка

Спогади про ярки (яри) Утилити Демидівни в 30 роки.
Що таке ярки? Де живеш? На ярках. Ярки – це місцевість де зараз кирпичний завод. ... Читати далі »


Івана – Купала

Спогади на свято Івана Купала , Утилитит Демидівни в 30 роки.
На Івана Купала дівчата плетуть вінки і йдуть у вінках до церкви. Приходят ... Читати далі »


Троєця

Троєця,  Спогади Утилити Демидівни 30-роки.

На троєцю Велике свято, зелена неділя , люди заквічают хати, двори, за двором, посипають в хатах травою. На троєцю батюшка даже не вінчає молодих в неділю. Святкують три ... Читати далі »

Паска. Спогади паски в 30 роки Утилити Демидівни


Перед паскою масове прання білизни. Спочатку відпирають в холодній воді, потім стирають в золі, милом труть рукава та комір.
Потім складають його в жлукту, зверху кладуть торбу з ... Читати далі »

Хрещення


Хрещення в селі Огульці(спогади в 30 роки)
Під хрещені є голодний Святий вечір. Мати наварила куті, узвару так же поставила в святий куток, тобто на покуття тільки не в сіни , так же н ... Читати далі »


Старий новий рік та Щедрівка в селі Огульці в 1930 році,Щедрівки та посипання

Під новий рік на Меланки ходили юрба дітей хлопці і дівчата по дворах щедрували. Дівчата щедрують так :
Миланка ходила 
Василька просила  ... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1345 | Добавил: cybulnik | Дата: 04.08.2010 | Комментарии (0)

Різдво христове та колядки,святий вечір


Зима, селянські хозяйки сіли за прядку. Пряжу прядуть святого вечора ждуть. Перед різдвом святий вечір багатий. 
Мати наварила куті, узвар, поставила у святий куток. Тобто на покуття в сіни для того, щоб кури добре неслися літом і написала хрести на цих горщиках як годиться крейдою. В цей день не можна було ... Читати далі »


Городище
Городище- не існуюче нині село, яке належало до Огульцівської сільської ради. Засноване У 18 ст. біля кол. Скіфського городища. Заселення цього безлюдного місця почалося з мілкого хутора, коли сюди приїхав російський Землевласник Волконський, який мав тут невеликий шмат землі і небагато кріпаків. Через деякий час тут з’явився поміщик Кукулевський, який відзначався неабиякою жорстокістю. Він мав велику ... Читати далі »

Семеновський - не існуючи нині хутір, який був розташований на території Огульцівської волості.
Заснований у середині 19 століття. За переписом 1872 року тут проживало 55 осіб. Ліквідований на початку 20 століття.


Привороти
Привороти- не існуючи нині хутір, який був розташований на території Огульцівської волості.
Заснований у середині 19 століття . У 1872 тут проживало 23 особи. Зник на початку 20 століття.


Рейтинг@Mail.ru